Valitse sivu
kirkkonummi

Jokirinteen koulun omat sivut – yhteystiedot

Henkilökunta ja yhteystiedot lukuvuonna 2023-2024

Rehtori        Maarit Mäkäläinen   040-595 4271
Apulaisrehtori(Annamaija) Maija Kylä-Setälä    040-126 9294
SijaisasiatPetteri Tuomi       040-568 9905
Rehtoria avustava opettajaFanni Seppänen-Lammassaari040-126 9883
Koulusihteeri 7–9 lk, koulukuljetus 1–9 lk, reskontraSarianna Jylhä-Matilainen    040-126 9326
Koulusihteeri 1–6 lk, opettajien asiatPaula Arminen  040-126 9319
VahtimestariKari Keränen        040-126 9338
Iltavahtimestari  Sakari Tamminen  040-573 7396
Opettajanhuone3. krs    (ei tekstiviestejä)040-126 9324
Opettajanhuone3. krs    (ei tekstiviestejä)040-126 9328
Opettajanhuone3. krs    (ei tekstiviestejä)040-126 9327
Alkuopetus1. lk opettajat040-751 3526
Kotitalousluokka1. krs040-126 9321
Teknisentyön luokka1. krs040-126 9325
OppilaanohjaajaTeemu Pesonen0400-607 322
Oppilaanohjaaja  Sonja Åberg050-310 6915
OppilaanohjaajaNina Andersson040-584 4031
OppilaanohjaajaMiisa Kaartinen040-481 4687
Erityisluokkaopetus 7–9 lkHannu Penttilä    050-414 3460
Erityisluokkaopetus 7–9 lkRiikka Haavisto040-1269 654
Erityisluokkaopetus 7–9 lkStina Kallionalusta040-126 9320
Erityisluokkaopetus 7–9 lkAnne Backman    040-126 9651
Erityisluokkaopetus 7–9 lkAnna Morton040-574 3947 
Laaja-alainen erityisopetus 7–9 lkElina Ihamäki040-352 2939
Laaja-alainen erityisopetus 7–9 lkSalla-Mari Kollanen
Laaja-alainen erityisopetus 7–9 lk
erityisopetus 7–9 lk
Tanja Fagerström   040-126 9197
Laaja-alainen erityisopetus 7–9 lkSari Rainio        040-126 9413
Erityisluokkaopetus 1–3 lkSirke Kotonen050-414 3520
Erityisluokkaopetus  4–6 lkLaura Kanerva    
Erityisluokkaopetus  4–6 lkMarianne Ovaskainen    040-126 9884
Laaja-alainen erityisopetus 1–4 lkMari-Anna Grönholm  040-126 9114
Laaja-alainen erityisopetus 5–6 lkSami Rantala
Kieli- ja kulttuuriopetus (KIEKU)Minna Sundholm 040-572 1751
KoulunuorisotyöntekijäSuvi Vettenranta-Seppälä040-776 1345
KouluvalmentajaSatu Tampik040-541 3476
KeittiöpäällikköTuija Mäkinen    040-126 9438
IltapäiväkerhoMira Vuorinen050-327 2867
Koulunkäynninohjaajat 040-1269 829  
Laitoshuollon päivystysnumero 040-626 4127
Koulukuljetuksen päivystysnumero klo 7-14:30Eija Nylund040-126 9192
Koulukuljetuksen päivystysnumero klo 14:30 –First Profit  040-561 7649
Hyvinvointialueen henkilökunta:
Kouluterveydenhoitaja, 1–6 lk, 7–9 lk pienryhmät Mirkka Kenttä050-310 7067
Kouluterveydenhoitaja, 7–9-lk (ei pienryhmät)Elisa Järvenpää  050-310 7066   
Koulukuraattori  8–9 lkKatariina Mäki-Kokkila   040-563 0913
Koulukuraattori 1–7 lkNora Peltola       040-548 3912
Opiskeluhuollon psykologi  3-9 lkJulia Varjola040-649 5823
Hammashoidon ajanvarausma-pe klo 8:00-15:00029 151 2850
Hammashoidon ajanvarauksen peruutus                                       tekstiviestillä:
p. 045 7395 9262
ääniviestillä: p. 029 151 2978


Sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@kirkkonummi.fi

Hyvinvointialueen henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@luvn.fi

Koulun kotisivu                           https://www.kirkkonummi.fi/kirkkonummi-fi/jokirinteen-koulun-omat-sivut

Wilma                                             https://kirkkonummi.inschool.fi/

Luokanopettajat, luokanvalvojat ja erityisluokanopettajat lv. 2024-2025 (kesken)

LuokanopettajaLuokanvalvojaLuokanvalvoja
1A 7A 9A Tiilikainen Markku
1B 7B 9B Haaja Maria
1S7C Kuha Marjo9C Honkala Yrjö
2A7D 9D Sillgren Sanna
2B 7E 9E Rauhaniemi Marja-Liisa
2S7F 9F Isokääntä Petri
3A 7G 9G Lahtia Marja
3B 7H9H Hänninen Janna
3C 7I 9J Haavisto Riikka
3D 7J Haavisto Riikka9K Penttilä Hannu
3S 7K Penttilä Hannu9L Kallionalusta Stina
4A 7L Kallionalusta Stina9M Backman Anne
4B 7M Backman Anne
4C 8A Savijoki Pauliina
4D 8B Seppänen-Lammassaari Fanni
4E 8C Lumivaara Iina
5A8D Ilmanen Niina
5B8E Nyman Jaakko
5D8F Parviainen Durmaz Maaret
5E 8G Kaltiokumpu Päivi
6A 8H Huhtamäki Jonna
6B 8J Haavisto Riikka
6C 8K Penttilä Hannu
6D 8L Kallionalusta Stina
6E 8M Backman Anne

Koulunkäynninohjaajat lv. 2024-2025

Anttila Heli ………………………………………..7-9M ja IP-kerho
Finell Diego …………………………………………………..
Hetemi-Bajrushi Minire ……………………………..3-6 -luokat
Hiippala Aada …………………………. yleisopetus ja IP-kerho
Holstila Tiina ……………………………………………………….3-5D
Ketola Katriina ……………………………………………4-5 -luokat
Marchuk Elena …………………………………………….7-9-luokat
Nevalainen Marjo ………………………………………..yleisopetus
Nordström Pia ………………………………………………………7-9L
Tuononen Haije ………………………………………………….. 7-8K
Vuorinen Mira ………………iltapäiväkerhon vastuuohjaaja

Opetushenkilöstö lv. 2024-2025

  • Alikoski Annu ALIAN luokanopettaja
  • Andersson Nina ANDNI oppilaanohjaaja
  • Anttila Laura (virkavapaalla) ANTLA matematiikka, fysiikka, kemia
  • Backman Anne BACAN erityisluokan opettaja
  • Beciroski Cenan BECCE tekninen työ
  • Bogatenko Nina BOGNI S2-opetus
  • Brunni Maija BRUMA ruotsi, englanti
  • Deyneko Natalia DEYNA oman äidinkielen opettaja, venäjä
  • Fagerström Tanja FAGTA laaja-alainen erityisopettaja
  • Fazliu Mirdita FAZMI oman äidinkielen opettaja, albania
  • Grillo Renata GRIRE oman äidinkielen opettaja, italia
  • Grönholm Mari-Anna GRÖMA laaja-alainen erityisopettaja
  • Haaja Maria HAAMA musiikki
  • Haavisto Riikka HAARI erityisluokan opettaja
  • Hakanen Marjo HAKMA luokanopettaja
  • Hallikainen Eija HALEI suomen kieli, suomi toisena kielenä
  • Hetemi-Bajrushi Minire HETMI katsomusaineen opetus
  • Herlevi-Malila Heli HERHE kotitalous, terveystieto
  • Hiukka Pirta HIUPI liikunta
  • Honkala Yrjö HONYR biologia, maantieto
  • Huhtamäki Jonna HUHJO kotitalous, terveystieto
  • Hänninen Janna HÄNJA englanti, ranska
  • Ihamäki Elina IHAEL laaja-alainen erityisopetus
  • Ilmanen Niina ILMNI englanti, ruotsi, saksa
  • Isokääntä Petri ISOPE historia, yhteiskuntaoppi
  • Joskitt Siri JOSSI (virkavapaalla) biologia, maantieto
  • Juntunen Siri JUNSI matematiikka, tietotekniikka
  • Kaakinen Mika KAMIK matematiikka, kemia
  • Kaartinen Miisa KAAMI oppilaanohjaaja
  • Kallionalusta Stina KALST erityisluokanopettaja
  • Kaltiokumpu Päivi KALPÄ englanti, ruotsi
  • Kanerva Laura KANLA erityisluokanopettaja
  • Karimäki Johanna KARJO matematiikka, fysiikka
  • Karppinen Outi KAROU luokanopettaja
  • Kemppi Laura KEMLA luokanopettaja
  • Ketola Turo KETTU biologia, maantieto
  • Kollanen Salla-Mari KOLSA laaja-alainen erityisopettaja
  • Korpinen Tuija KORTU luokanopettaja
  • Kotonen Sirke KOTSI erityisluokanopettaja
  • Kuha Marjo KUHMA matematiikka, fysiikka, kemia
  • Kuismanen Timo KUITI matematiikka, fysiikka, kemia
  • Kuuse Annika KUUAN oman äidinkielen opettaja, viro
  • Kylä-Setälä Maija KYLMA apulaisrehtori
  • Lahtia Marja LAHMA tekstiilityö
  • Lash Minna-Maarit LASMI luokanopettaja
  • Lindroos Kati LINKA suomen kieli
  • Lindroos Petteri LINPE suomen kieli
  • Lumivaara Iina LUMII matematiikka, fysiikka, kemia
  • Mansikka Kari MANKA katsomusaineen opetus
  • Meretniemi Jaakko MERJA historia, yhteiskuntaoppi
  • Mironova Sima (virkavapaalla) MIRSI matematiikka
  • Morton Anna MORAN laaja-alainen erityisopettaja
  • Mäkäläinen Maarit MÄKMA rehtori
  • Mäyrälä Petteri MÄYPE matematiikka, fysiikka, kemia
  • Nalli Ida NALID luokanopettaja
  • Natividad Villacampa NATVI oman äidinkielen opettaja, espanja
  • Nevanko Julia NEVJU terveystieto
  • Nissinen Sami NISSA espanja, ruotsi
  • Nyman Jaakko NYMJA ruotsi, saksa
  • Ovaskainen Marianne OVAMA erityisluokan opettaja
  • Pahkala Aino PAHAI biologia, maantiede
  • Parviainen Durmaz Maaret PARMA kuvataide
  • Penttala Katja (virkavapaalla) PENKA englanti, ruotsi
  • Penttilä Hannu PENHA erityisluokan opettaja
  • Pesonen Teemu PESTE oppilaanohjaaja
  • Pulkkinen Olli PULOL liikunta, terveystieto
  • Pöyhönen Sari PÖYSA erityisluokanopettaja
  • Rahikainen Essi RAHES kotitalous
  • Rainio Sari RAISA laaja-alainen erityisopettaja
  • Rantala Sami RANSA laaja-alainen erityisopettaja
  • Rauhaniemi Marja-Liisa RAUMA suomen kieli
  • Romana Leo ROMLE matematiikka, fysiikka
  • Ronkainen Sofia RONSO luokanopettaja/resurssiopettaja
  • Räsänen Sara RÄSSA luokanopettaja
  • Saraste Veera (virkavapaalla) SARVE luokanopettaja
  • Savijoki Pauliina SAVPA liikunta
  • Seppänen-Lammassaari Fanni SEPFA englanti, ruotsi
  • Sillgren Sanna SILSA kuvataide, erityisluokanopettaja
  • Sinkkonen Ronja SINRO luokanopettaja
  • Sundholm Minna SUNMI kieli- ja kulttuuriopetus (KIEKU)
  • Tamminen Pirkko TAMPI matematiikka, fysiikka, kemia
  • Tiilikainen Markku TIIMA liikunta, terveystieto
  • Tuomi Petteri TUOPE tekninen työ, apulaisrehtori
  • Turunen Soile TURSO luokanopettaja
  • Tuupainen Hanne (virkavapaalla) TUUHA luokanopettaja
  • Unt Liilia UNTLI luokanopettaja
  • Viitanen Elina VIIEL musiikki
  • Vyzhletsova Anna VYZAN luokanopettaja, katsomusaineen opetus
  • Zhu Shan ZHUSH oman äidinkielen opettaja, kiina
  • Åberg Sonja ÅBESO oppilaanohjaaja