Valitse sivu
kirkkonummi

Jokirinteen koulun omat sivut – yhteystiedot

Henkilökunta ja yhteystiedot lukuvuonna 2023-2024

Rehtori        Maarit Mäkäläinen   040-595 4271
Apulaisrehtori(Annamaija) Maija Kylä-Setälä    040-126 9294
SijaisasiatPetteri Tuomi       040-568 9905
Rehtoria avustava opettajaFanni Seppänen-Lammassaari040-126 9883
Koulusihteeri 7–9 lk, koulukuljetus 1–9 lk, reskontraSarianna Jylhä-Matilainen    040-126 9326
Koulusihteeri 1–6 lk, opettajien asiatPaula Arminen  040-126 9319
VahtimestariKari Keränen        040-126 9338
Iltavahtimestari  Sakari Tamminen  040-573 7396
Opettajanhuone3. krs    (ei tekstiviestejä)040-126 9324
Opettajanhuone3. krs    (ei tekstiviestejä)040-126 9328
Opettajanhuone3. krs    (ei tekstiviestejä)040-126 9327
Alkuopetus1. lk opettajat040-751 3526
Kotitalousluokka1. krs040-126 9321
Teknisentyön luokka1. krs040-126 9325
OppilaanohjaajaTeemu Pesonen0400-607 322
Oppilaanohjaaja  Sonja Åberg050-310 6915
OppilaanohjaajaNina Andersson040-584 4031
OppilaanohjaajaMarju Myllylä040-481 4687
Erityisluokkaopetus 7–9 lkHannu Penttilä    050-414 3460
Erityisluokkaopetus 7–9 lkInka Toivanen040-183 2805
Erityisluokkaopetus 7–9 lkStina Kallionalusta040-126 9320
Erityisluokkaopetus 7–9 lkAnne Backman    040-126 9651
Erityisluokkaopetus 7–9 lkAnna Morton040-574 3947 
Laaja-alainen erityisopetus 7–9 lkElina Ihamäki040-352 2939
Laaja-alainen erityisopetus 7–9 lkMikael Soikkeli040-186 2485
Laaja-alainen erityisopetus 7–9 lk
erityisopetus 7–9 lk
Tanja Fagerström   040-126 9197
Laaja-alainen erityisopetus 7–9 lkSari Rainio        040-126 9413
Erityisluokkaopetus 1–3 lkSirke Kotonen050-414 3520
Erityisluokkaopetus  5–7 lkRiikka Haavisto    040-126 9654
Erityisluokkaopetus  3–5 lkMarianne Ovaskainen    040-126 9884
Laaja-alainen erityisopetus 1–4 lkMari-Anna Grönholm  040-126 9114
Laaja-alainen erityisopetus 5–6 lkHenriikka Pihlamaa040-544 7163
Kieli- ja kulttuuriopetus (KIEKU)Minna Sundholm 040-572 1751
KoulunuorisotyöntekijäSuvi Vettenranta-Seppälä040-776 1345
KouluvalmentajaSatu Tampik040-541 3476
KeittiöpäällikköTuija Mäkinen    040-126 9438
IltapäiväkerhoMira Vuorinen050-327 2867
Koulunkäynninohjaajat 040-1269 829  
Laitoshuollon päivystysnumero 040-626 4127
Koulukuljetuksen päivystysnumeroTiina-Liisa Paajonen040-126 9192
  
Hyvinvointialueen henkilökunta:
Kouluterveydenhoitaja, 1–6 lk, 7–9 lk pienryhmät Mirkka Kenttä050-310 7067
Kouluterveydenhoitaja, 7–9-lk (ei pienryhmät)Elisa Järvenpää  050-310 7066   
Koulukuraattori  8–9 lkKatariina Mäki-Kokkila   040-563 0913
Koulukuraattori 1–7 lkNora Peltola       040-548 3912
Opiskeluhuollon psykologi  3-9 lkJulia Varjola040-649 5823
Hammashoidon ajanvarausma-pe klo 8:00-15:00029 151 2850
Hammashoidon ajanvarauksen peruutus                                       tekstiviestillä:
p. 045 7395 9262
ääniviestillä: p. 029 151 2978


Sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@kirkkonummi.fi

Hyvinvointialueen henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@luvn.fi

Koulun kotisivu                           https://www.kirkkonummi.fi/kirkkonummi-fi/jokirinteen-koulun-omat-sivut

Wilma                                             https://kirkkonummi.inschool.fi/

Luokanopettajat, luokanvalvojat ja erityisluokanopettajat lv. 2023-2024

LuokanopettajaLuokanvalvojaLuokanvalvoja
1A Lash Minna-Maarit7A Savijoki Pauliina9A Pulkkinen Olli
1B Unt Liilia7B Seppänen-Lammassaari Fanni9B Viitanen Elina
1S Kotonen Sirke7C Lumivaara Iina9C Romana Leo
2A Sahimaa Johanna7D Ilmanen Niina9D Hiukka Pirta
2B Karppinen Outi7E Nyman Jaakko9E Joskitt Siri
2S Kotonen Sirke7F Parviainen Durmaz Maaret9F Pullinen Anjuli
3A Korpinen Tuija7G Kaltiokumpu Päivi9G Meretniemi Jaakko
3B Moilanen Eetu7H Huhtamäki Jonna9H Mansikka Kari
3C Suolanen Sanna7K Penttilä Hannu9I Ketola Turo
3D Ovaskainen Marianne7L Kallionalusta Stina9K Penttilä Hannu
3S Kotonen Sirke7M Backman Anne9L Kallionalusta Stina
4A Vyzhletsova Anna7R Haavisto Riikka9M Backman Anne
4B Hakanen Marjo7S Toivanen Inka9S Toivanen Inka
4D Ovaskainen Marianne8A Tiilikainen Markku
4R Haavisto Riikka8B Haaja Maria
5A Karttunen Saima
Kanerva Laura virkavp. 1.4.2024 asti
8C Honkala Yrjö
5B Turunen Soile8D Sillgren Sanna
5C Tamminen Lotta8E Rauhaniemi Marja-Liisa
5D Ovaskainen Marianne8F Isokääntä Petri
5R Haavisto Riikka8G Lahtia Marja
6A Saarela Ella-Mari8H Hänninen Janna
6B Saraste Veera8K Penttilä Hannu
6C Ronkainen Sofia8L Kallionalusta Stina
6D Ovaskainen Marianne8M Backman Anne
6R Haavisto Riikka8S Toivanen Inka

Koulunkäynninohjaajat lv. 2023-2024

Anttila Heli ………………………………………..7-9M ja IP-kerho
Fager-Pintilä Benjami …………………………………………..5-7R
Hetemi-Bajrushi Minire ……………………………..3-6 -luokat
Hiippala Aada …………………………. yleisopetus ja IP-kerho
Holstila Tiina ……………………………………………………….3-5D
Hörhammer Henna …………………….1-2 -luokat ja IP-kerho
Ketola Katriina ……………………………………………4-5 -luokat
Marchuk Elena …………………………………………….7-9-luokat
Nordström Pia ………………………………………………………7-9L
Seppälä Joona ……………………………………………yleisopetus
Tuononen Haije ………………………………………………….. 7-8K
Vallinkoski Toivo ………………………………….1-3S ja IP-kerho
Vuorinen Mira ………………iltapäiväkerhon vastuuohjaaja

Opetushenkilöstö lv. 2023-2024

  • Andersson Nina ANDNI oppilaanohjaaja
  • Anttila Laura (virkavapaalla) ANTLA matematiikka, fysiikka, kemia
  • Ayad Dalida AYADA espanja
  • Backman Anne BACAN erityisluokan opettaja
  • Beciroski Cenan BECCE tekninen työ
  • Bogatenko Nina BOGNI valmistavan opetus
  • Deyneko Natalia DEYNA oman äidinkielen opettaja, venäjä
  • Fagerström Tanja FAGTA laaja-alainen erityisopettaja
  • Fazliu Mirdita FAZMI oman äidinkielen opettaja, albania
  • Grillo Renata GRIRE oman äidinkielen opettaja, italia
  • Grönholm Mari-Anna GRÖMA laaja-alainen erityisopettaja
  • Haaja Maria HAAMA musiikki
  • Haavisto Riikka HAARI erityisluokan opettaja
  • Hakanen Marjo HAKMA luokanopettaja
  • Hallikainen Eija HALEI suomen kieli, suomi toisena kielenä
  • Hetemi-Bajrushi Minire HETMI katsomusaineen opetus
  • Herlevi-Malila Heli HERHE kotitalous, terveystieto
  • Hiukka Pirta HIUPI liikunta
  • Honkala Yrjö HONYR biologia, maantieto
  • Huhtamäki Jonna HUHJO kotitalous, terveystieto
  • Hänninen Janna HÄNJA englanti, ranska
  • Ihamäki Elina IHAEL laaja-alainen erityisopetus
  • Ilmanen Niina ILMNI englanti, ruotsi, saksa
  • Isokääntä Petri ISOPE historia, yhteiskuntaoppi
  • Jokela Sanna (virkavapaalla) JOKSA luokanopettaja
  • Joskitt Siri JOSSI biologia, maantieto
  • Kaartinen Miisa (virkavapaalla) KAAMI oppilaanohjaaja
  • Kallionalusta Stina KALST erityisluokanopettaja
  • Kaltiokumpu Päivi KALPÄ englanti, ruotsi
  • Kanerva Laura (virkavapaalla) KANLA luokanopettaja
  • Karppinen Outi KAROU luokanopetta
  • Karttunen Saima KARSA luokanopettaja
  • Ketola Turo KETTU biologia, maantieto
  • Kiiski Sami KIISA englanti, ruotsi
  • Korpinen Tuija KORTU luokanopettaja
  • Kotonen Sirke KOTSI erityisluokanopettaja
  • Kuha Marjo (virkavapaalla) KUHMA matematiikka, fysiikka, kemia
  • Kuismanen Timo KUITI matematiikka, fysiikka, kemia
  • Kuuse Annika KUUAN oman äidinkielen opettaja, viro
  • Kylä-Setälä Maija KYLMA apulaisrehtori
  • Kyrö Heidi KYHEI matematiikka, fysiikka, kemia
  • Lahtia Marja LAHMA tekstiilityö
  • Lash Minna-Maarit LASMI luokanopettaja
  • Lehosvuo Suvi (virkavapaalla) LEHSU erityisluokan opettaja
  • Lindroos Kati LINKA suomen kieli
  • Lindroos Petteri LINPE suomen kieli
  • Lumivaara Iina LUMII matematiikka, fysiikka, kemia
  • Mansikka Kari MANKA katsomusaineen opetus
  • Meretniemi Jaakko MERJA historia, yhteiskuntaoppi
  • Mironova Sima (virkavapaalla) MIRSI matematiikka
  • Moilanen Eetu MOIEE luokanopettaja, musiikki
  • Morton Anna MORAN laaja-alainen erityisopettaja
  • Myllylä Marju MYLMA oppilaanohjaaja
  • Mäkelä Tiina (virkavapaalla) MÄKTI suomen kieli
  • Mäkäläinen Maarit MÄKMA rehtori
  • Mäyrälä Petteri MÄYPE matematiikka, fysiikka, kemia
  • Natividad Villacampa NATVI oman äidinkielen opettaja, espanja
  • Nevanko Julia NEVJU terveystieto
  • Nevalainen Marjo NEVMA S2-opetus
  • Nyman Jaakko NYMJA ruotsi, saksa
  • Ovaskainen Marianne OVAMA erityisluokan opettaja
  • Parviainen Durmaz Maaret PARMA kuvataide
  • Pasanen Tuuli PASTU englanti, ruotsi
  • Penttala Katja (virkavapaalla) PENKA englanti, ruotsi
  • Penttilä Hannu PENHA erityisluokan opettaja
  • Pesonen Teemu PESTE oppilaanohjaaja
  • Pihlamaa Henriikka PIHHE laaja-alainen erityisopettaja
  • Pulkkinen Olli PULOL liikunta, terveystieto
  • Pullinen Anjuli PULAN matematiikka, tvt
  • Pöyhönen Sari PÖYSA erityisluokanopettaja
  • Rahikainen Essi RAHES kotitalous
  • Rainio Sari RAISA laaja-alainen erityisopettaja
  • Rauhaniemi Marja-Liisa RAUMA suomen kieli
  • Romana Leo ROMLE matematiikka, fysiikka
  • Ronkainen Sofia RONSO luokanopettaja
  • Rytinki Leea RYTLE matematiikka, kemia
  • Saarela Ella-Mari SAAEL luokanopettaja
  • Sahimaa Johanna SAHJO luokanopettaja
  • Saraste Veera SARVE luokanopettaja
  • Savijoki Pauliina SAVPA liikunta
  • Seppänen-Lammassaari Fanni SEPFA englanti, ruotsi
  • Sillgren Sanna SILSA kuvataide, erityisluokanopettaja
  • Soikkeli Mikael SOIMI laaja-alainen erityisopettaja
  • Sundholm Minna SUNMI kieli- ja kulttuuriopetus (KIEKU)
  • Suolanen Sanna SUOSA luokanopettaja
  • Söderholm Aino SÖDAI S2-opettaja
  • Taipale Juhani TAIJU matematiikka, fysiikka, kemia
  • Tamminen Pirkko TAMPI matematiikka, fysiikka, kemia
  • Tamminen Lotta TAMLO luokanopettaja
  • Tiilikainen Markku TIIMA liikunta, terveystieto
  • Toivanen Inka TOIIN erityisluokanopettaja
  • Tuomi Petteri TUOPE tekninen työ, apulaisrehtori
  • Turunen Soile TURSO luokanopettaja
  • Tuupainen Hanne (virkavapaalla) TUUHA luokanopettaja
  • Unt Liilia UNTLI luokanopettaja
  • Viitanen Elina VIIEL musiikki
  • Vyzhletsova Anna VYZAN luokanopettaja, katsomusaineen opetus
  • Zhang Xiting ZHAXI oman äidinkielen opettaja, kiina
  • Åberg Sonja ÅBESO oppilaanohjaaja